slide1 slide1 slide1 slide1
 
AYDINLATMA LED SiSTEMLERi
 

Aydınlatma, dekorasyonda çok önemli bir role sahip. Çok iyi dekore edilmiş bir mekan bile, aydınlatma yanlış ise kendini gösteremez. Geçtiğimiz yüzyılda, yaşadığımız mekanları aydınlatmak için gaz lambası, ampul ve floresanlar kullandık. 
     
     Şimdilerde ise moda, Light Emiiting Diodes (LED)teknolojisi. LED’ler dekoratif ve genel amaçlı aydınlatmada tasarımcılara sonsuz seçenekler sunuyor. LED için, üçüncü binyılın en neşeli ve değişken dekorasyon öğesi desek yalan olmaz. 
     
     Evlerden kafelere, otellerden barlara kadar her yerde LED ışıklarıyla karşılaşıyoruz. Dekorasyona sağladığı yararlar dışında, uzun ömürlü ve çevre dostu olmaları gibi pek çok avantajları var. 
     
     Bu teknoloji, ışığın icadından sonra en önemli buluş olarak kabul ediliyor. Hatta LED’in mucidi olan Japon araştırmacı Shuji Nakamura, geçtiğimiz ay, dünyanın en prestijli teknoloji ödülü Millennium Ödülüne’ne layık görüldü. 

Geleceğin teknolojisi
      LED, çevreye zararı dokunmayan küçük ve güçlü ışık kaynaklarına deniyor. Soğuk ışık kaynağı olduğu için çevresine ısı vermiyor. Yani ortamı ısıtmıyor ve yakındaki eşyalara zarar vermiyor. Aslında LED’ler uzun zamandır hayatımızda. 
     
     LED’ler ilk olarak kırmızı, sarı, yeşil, portakal ve pembe renklerdeydi ve kısıtlı alanlarda kullanıldı. Ancak 90’lı yıllarda beyaz LED’lerin icadıyla birlikte aydınlatmada adeta bir devrim yaşandı. Kullanım alanları genişledi. Artık LED teknolojisinden bugünün ve geleceğin teknolojisiolarak bahsediliyor.

Avantajları
      Ortalama 100 bin saat ömürleri var. Yani, 24 saat açık kalan bir LED kaynağı 11 yıl sorun çıkarmadan çalışıp parlaklığını koruyor. Diğer ışık kaynaklarının tersine, yaydığı ışığı tek bir yöne veriyor. Böylece aydınlatmada istenen verim alınıyor.
     
     Bir mikroişlemci yardımıyla çalıştığında kırmızı, mavi ve yeşil rengin karışımından toplam 16 milyon renk elde ediliyor. Parlaklıkları istenildiği gibi değiştiriliyor. Diğer ışık kaynakları gibi ısı yaymıyor. Bu yüzden de yer aydınlatmalarında, müze ve gıda sektöründe de sıkça kullanılıyor.
     
     İçlerinde bulunan çipler 1 mm. x 1 mm. boyutunda olduğu için en küçük alanlarda bile kullanılabiliyor. İçeriğinde cıva bulunmadığı için çevreye zarar vermiyor.

 

 
 
Emlak ve GYD Hizmetleri

EMLAK VE GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI 

Yapı Uygulama

GİYDİRME CEPHE, ALÇIPAN ve BOYA İŞLERİ vb. 

3D Max & AutoCAD Mimari Çizim

İÇ MİMARİ, TASARIM, UYGULAMA 

image

image

image
 
dekorasyon, tadilat, tasarim, 3dmax, Autocad, boya, emlak, proje, tesisat, mantolama, duvar kagidi, aydinlatma, mobilya, yapi, iç mimar, doseme parke

İletişim Bilgileri

Firma:  A+ EMLAK YAPI DEKORASYON
Adres:  İdealtepe Mah. Avcılar Sokak No:40
Tel:   +90 216 325 23 65
Cep: +90 507 80 911 08
Fax:  +90 216 325 23 65
Email:
info@yapidekorasyonmerkezi.com