slide1 slide1 slide1 slide1
 
ELEKTRİK TESİSATI UYGULAMALARI
 

Elektrik İhmale Gelmez!

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, her geçen gün yeni yeni cihazlar ortaya çıkıyor. Akıllı buzdolaplarından plasma televizyonlara kadar.

Bizler de ihtiyaçlarımız doğrultusunda elektrikli ev eşyalarımızı ara sıra yenilemek zorunda kalıyoruz.

Yeni çıkan her cihaz teknolojik üstünlüğünün yanında daha fazla güç tüketimini de beraberinde getiriyor. Tabii ki bu da elektrik tesisatımıza ekstradan yük anlamına geliyor.

Yeni yapılan binalarda bu sorun çözülmüş olmasına karşın, eski binalarda aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu binaların elektrik tesisatları maalesef günümüzdeki ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak.

Eskiden bir adet sigorta ile birkaç cihazı çalıştırmak mümkünken, günümüzde, bu büyük bir risk taşımaktadır. Özellikle buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi gibi cihazlara ayrı ayrı sigorta konulması ve ayrı hat çekilmesi gerekmektedir.

Zaten Elektrik Mühendisleri Odası da düzenli olarak yenilediği Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği' nde gerekli güncelleştirmeleri yapmaktadır. Yeni bir bina yaparken, veya binanızın tesisatını yenilerken; bu yönetmeliğe uyulması hayati derecede önemlidir.

Özellikle elektrik tesisatlarında PVC boruların kullanılmaya başlamasından önceki dönemlerde yapılan binalar, bu konuda çok daha fazla risk barındırmaktadır. Metal boruların içinden geçen kabloların zamanla deforme olmuş olmaları çok tehlikeli durumlar doğurabilir.

Oluşacak bir kısa devre neticesinde yangın çıkma ihtimali çok yüksektir. Ya da deforme olmuş bir kablodan yayılan kaçak elektrik, çarpılmalara hatta ölümlere neden olabilmektedir. Ve maalesef bunun örnekleri mevcuttur.

Lütfen, özellikle eski bir binada oturuyorsanız, tesisatınızı mutlaka kontrol ettiriniz. Ve yenilenmesi gerekiyorsa en kısa zamanda yenileyiniz.

Unutmayın:

Hiç, Ama Hiçbir Şey İnsan Hayatından Daha Önemli Değildir!..

 

 
 
Emlak ve GYD Hizmetleri

EMLAK VE GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI 

Yapı Uygulama

GİYDİRME CEPHE, ALÇIPAN ve BOYA İŞLERİ vb. 

3D Max & AutoCAD Mimari Çizim

İÇ MİMARİ, TASARIM, UYGULAMA 

image

image

image
 
dekorasyon, tadilat, tasarim, 3dmax, Autocad, boya, emlak, proje, tesisat, mantolama, duvar kagidi, aydinlatma, mobilya, yapi, iç mimar, doseme parke

İletişim Bilgileri

Firma:  A+ EMLAK YAPI DEKORASYON
Adres:  İdealtepe Mah. Avcılar Sokak No:40
Tel:   +90 216 325 23 65
Cep: +90 507 80 911 08
Fax:  +90 216 325 23 65
Email:
info@yapidekorasyonmerkezi.com